חידושים שכדאי להכיר בתכנון טיול

תמונת המאמר

זה הזמן שכל אחד מאיתנו, שלא ניחן בספונטאניות יתרה, מתחיל את טיול הקיץ שמגיע עלינו לטובה ומציע הזדמנות להתאווררות אמיתית. התכנון נדרש להיות מראש, כמו גם הארגונים והזמנת הטיסות, מקומות הלינה ושאר המרכיבים שכדאי לדאוג להם מבעוד מועד על מנת להבטיח שלא תתפשרו על המועד והמיקום לאור תפוסה מלאה בחודשי התיירות החמים. מכיוון שמדובר בתענוג הכרוך בהוצאה כספית לא מבוטלת, כולל לקיחת ימי חופשה יקרים מפז בעבודה, הרי שתרצו להשיג את המקסימום שניתן בטיול מהסוג.


להלן מספר חידושים בתחום שכדאי להכיר כשמתכננים את הטיול הבא:

עצמאי או מאורגן? באמת צריך לבחור?

במידה ואתם מטיילים עם הילדים בחו"ל סביר להניח שתרצו להתקדם בטיול בקצב משלכם מבלי להיות תלויים ברצונות ובקצב של אחרים ובמסלול ייעודי לכל מי שלוקח חלק בטיול. לעצמאות בשטח בחו"ל אין תחליף, במיוחד כשמדובר בטיול זוגי בו תרצו לבקר במקומות הרומנטיים בעולם וליהנות מזמן איכות אחד על אחד או דווקא טיול משפחתי עם ילדים קטנים כאשר אצלם מדובר בצעד אחד קדימה ושניים אחורה. במקרים כאלה טיול שתתכננו באופן עצמאי שיכלול את כל המרכיבים לבחירתכם ומסלול מותאם מבחינת רמת הקושי ותחומי העניין הוא זה שיענה על הדרישות בצורה המיטבית.

ובכל זאת, לא חייבים להתחיל לתכנן מאפס את מסלול הטיול ולעשות מחקר שוק מקיף על מקום היעד, כמו גם לדאוג לכל ההזמנות הנדרשות ללא ידע או הכוונה מקדימים. כיום יותר מתמיד תוכלו להתייעץ עם יועצי תיירות שמתפקידם לתפור לכם מסלול טיול לפי כל יום, כולל פירוט האטרקציות והאתרים התיירותיים, מקומות שכדאי לאכול בהם, הדרכה מקומית מקצועית מומלצת ועצות על הדרך מתוך היכרות מקצועית עם מקום היעד: התרבות המקומית, תנאי מזג האוויר ושאר הדברים שכדאי להכיר לפני היציאה לטיול. מדובר בטיול מאורגן אישי המאפשר לכם לצאת לטיול ייחודי מותאם אישית ולהיות אדונים בשטח בצורה מוחלטת. תוכלו להיוועץ בשירות זה לטיול משפחתי או לטיול עם קבוצה קטנה עם מטיילים שיש לכם איתם היכרות מוקדמת.

אם ראש שקט אך לפחות בראש המתאים

לאלו האוהבים לטייל בראש שקט ועם מינימום מטלות ואחריות לפני הטיול ובמהלכו, תוכלו להירשם לטיול מאורגן קבוצתי. קחו בחשבון כי טיולים מאורגנים ליעדים מבוקשים בקיץ בחודשים יולי ואוגוסט מתמלאים במהירות הבזק כך שכדאי להירשם מראש כדי להבטיח מקום במועד הנוח מבחינתכם. באופן כללי, לא כדאי להתפתות ולהזמין טיול מאורגן מסוים רק בגלל שמציע מסלול שנראה מעניין ומגוון והמחיר הוגן ביחס למה שכולל. קחו בחשבון כי למסלול הטיול ולאופי הקבוצה יש חשיבות גבוהה המשפיעה על סיכויי ההנאה שלכם בטיול. לכן כדאי לבחור מבין מסלולי טיולים ייעודיים המותאמים לכם באתרי חברות טיולים מתמחות בתחום.

במידה ואתם יוצאים לטיול עם הילדים כדאי להירשם לטיולי משפחות בהתאם ליעד הרלוונטי, הכוללים מגוון אטרקציות המותאמות לבילוי משפחתי והדרכה שמתאימה לכלל הגילאים. לצד טיולי משפחות תוכלו לבחור בטיולים לגיל הזהב הכוללים מסלול ברמת קושי מותאמת גיל, אוטובוס מרווח צמוד, מלונות במיקום מרכזי ונגיש, ליווי רפואי לאורך כל שעות הטיול ועוד. טיולי צעירים מאורגנים מלאי אדרנלין, טיולי נשים באווירה אינטימית וטיולים לציבור הדתי גם כן מאוד נפוצים ופופולאריים היום. טיול נישתי וייעודי יבטיח מסלול טיול הכולל את מקסימום המרכיבים שמתאימים לכם וקבוצת מטיילים הומוגנית ככל הניתן מבחינת טווחי הגילאים ותחומי העניין.

הכל אונליין - מינימום השקעה בעידן המקוון

היום, בעידן המקוון, בו ניתן לבצע ולהשיג כמעט הכול בלחיצת עכבר, כבר אין צורך כבעבר להטריח עצמכם לפגישות עם יועצי תיירות בסניפים הפזורים ברחבי הארץ. תוכלו בקלות מרבית לתכנן את מסלול הטיול ולהזמין טיסות, מקומות לינה, להשכיר רכב, להירשם לטיול קבוצתי, להדרכה מקומית בחו"ל ולקנות כרטיסים לאתרי האטרקציות המובילות. בדרך זו תוכלו לרוב ליהנות ממחירים מוזלים עצם ההזמנה באינטרנט וממינימום השקעה. לגבי תכנון מסלול הטיול, תוכלו לגלוש באתרי טיולים, בלוגים מקצועיים המתמקדים במקום היעד של הטיול כדי להתרשם לגבי מקומות שאסור לפספס, ולהיוועץ בפורומים עם מטיילים אחרים שאולי יוכלו לספק עצות על סמך ניסיון אישי משלהם. ניתן לבצע בירורים מתקדמים מול מקומות לינה בחו"ל כמו יחידות דיור להשכרה, כפרי נופש, בתי מלון וכיוצא בזה וליהנות מביקורות של לקוחות שהיו מרוצים יותר או פחות. לגבי הזמנת הטיסות ומקומות הלינה - וודאו מראש את המיקום של המקום בו תשהו כך שיהיה מרכזי ונגיש ולא תידרשו לשעות נסיעה יומיות מרובות ונסו למצוא האינטרנט חבילה הכולל טיסה+ השכרת רכב או טיסה + מלון כדי להוזיל את העלויות.

למתעניינים במסלולי טיולים מאורגנים לחו"ל באתר נוה אקדמיה טיולים מאורגנים לחצו כאן

שתהיה חופשת קיץ מהנה ומוצלחת!