בנק הפועלים מעודד את קבלת האחר

תמונת המאמר

מפגש מיוחד לאנשים עם מוגבלויות מכפר עידוד בנתניה וממרכז סלאם בכפר קרע בחסות בנק הפועלים

יום המעשים הטובים העשירי הפך השנה לאירוע מיוחד ומקרב לבבות, כאשר במסגרת יום זה ובתאום וליווי מנציגי בנק הפועלים סניף קרית השרון בנתניה התקיים מפגש מיוחד בין דיירי כפר עידוד אשר נותן דיור מוגן לבוגרים עם קשיי למידה, תפקוד והסתגלות על רקע נכות התפתחות לבין מרכז סלאם אשר מקביל לפעילותו בכפר קרע. התכנית ליום המעשים הטובים נבנתה ע"י הצוותים בשיתוף מלא עם בנק הפועלים וכללה  ארוחה משותפת, הופעות בשירה משותפת של שירי שלום, הופעת ריקודים ויצירה משותפת של יונת שלום גדולה.

שוש זיסמן, מנכ"לית כפר עידוד: "השנה החלטנו לעשות מעשה משהו אחר ולתרום ולו גם במעט לקירוב לבבות הכרות הדדית וקבלת האחר. לשמחתנו פגשנו רצון טוב ופתיחות מכל הגורמים שהתחברו לרעיון, וזה הכניס הרבה אושר, התרגשות ושמחה בלב כולם. זוהי הזדמנות ליצירת קשרים,  ללא חומות וללא דעות קדומות עם אנשים מיוחדים מהמגזר הערבי ליום שכולו טוב, יום שכולו חוויה ויצירה משותפת".

חאלד אבו פנה, מנהל ההוסטל בכפר קרע: "התרגשנו מאד מהאירוח החם בכפר עידוד.  זוהי תחילתה של ידידות מופלאה בין שתי המסגרות וכבר הזמנו את הדיירים לפעילות עתידית אצלנו בכפר, קיום האירוע ויצירת יונת שלום משותפת מוכיחה כי עם רצון ויוזמה אפשר לקיים פעילויות משותפות ללא דעות קדומות וחסמים".

באירוע השתתפה שרית בן-נתן מנהלת אזור השרון של בנק הפועלים וכל צוות עובדי הבנק סניף קרית השרון בנתניה שלקחו חלק פעיל ביום המיוחד ותרמו להצלחתו.  במסגרת יום המעשים הטובים משתתפים אלפי עובדים ומנהלים בבנק הפועלים בכל הארץ לסייע לעמותות, במעונות לילדים, הוסטלים לאנשים עם צרכים מיוחדים, טיפוח גינות קהילתיות, ניקוי יערות וחופים, פעילות עם ניצולי שואה, סיוע לקשישים, התנדבות בגופי סיוע לנזקקים ועוד. יום המעשים הטובים, המציין את שנתו העשירית, נערך ביוזמת אשת העסקים והפילנתרופית שרי אריסון, ומהווה יום שיא של עשייה מתמשכת למען הזולת לאורך כל השנה.

מנהל סניף קרית השרון בנתניה ניר בן חיים אמר בסוף המפגש: "אחד הדיירים אמר לי אנחנו מקווים לפתוח את הלב ולתת ולקבל אהבה ולא שנאה מהפעילות הזו, משפט כזה אומר מבחינתנו אומר הכול. התרגשנו מאוד מהזכות להיות שותפים ל"יום המעשים הטובים" בפעילות מיוחדת ומקרבת לבבות בין שני המגזרים. הפעילות המבורכת הזו מביאה לידי ביטוי את הקשר ההדוק שלנו עם הקהילה ומאפשרת לעובדים לתרום לחברה".