היכל הקרח בפארק פרס חולון

תמונת המאמר

דניאל סמוכין, בן 18, יליד תל אביב, הפך לישראלי הראשון אי פעם, שזכה באליפות העולם לנוער בהחלקה 

דניאל סמוכין, בן 18, יליד תל אביב, הפך לישראלי הראשון אי פעם, שזכה באליפות העולם לנוער בהחלקה 

דניאל סמוכין, בן 18, יליד תל אביב, הפך לישראלי הראשון אי פעם, שזכה באליפות העולם לנוער בהחלקה אמנותית בתחרות שהתקיימה בדברצן שבהונגריה עם ציון של 236.65 נקודות.

באליפות העולם בהחלקה אמנותית לנוער שנערכה בדברצן, הונגריה במרץ 2016 זכה סמוכין במדליית זהב בתחרות האישית לפני ניקולס נדיאו מקנדה (224.76 נקודות) וטומקי היוואטישי מארצות הברית (222.57 נקודות).

דניאל סמוכין נולד בתל אביב לזוג הורים עולים מחבר העמים. כשהיה בן 3 הוריו היגרו לארה"ב והתמקמו בקליפורניה. דניאל התחיל להתאמן בהחלקה על הקרח בגיל מאוד צעיר וזאת בעת שאחיו הגדול גם מחליק על הקרח, אביו מאמן ואמו כוריאוגרפית בהחלקה אומנותית על הקרח. מאז, מאמנו של דניאל הוא אביו איגור. כשדניאל מגיע לארץ הוא נוהג להתאמן בהיכל הקרח ice peaks בחולון הספונסרים של נבחרת ישראל בהחלקה אמנותית.

כיום דניאל מחליק הן בקטגוריית נוער והן בקטגוריית בוגרים והינו הבטחה ישראלית גדולה.

בשנת 2012 החל להתחרות על הבמה הבינלאומית והישגיו לא איחרו לבוא. בגרנד פרי ספרד וארה"ב סיים במקום השני, בגרנד פרי 2 מקסיקו 2013 סיים עם מדליית ארד.

את אליפות עולם לנוער בשנת 2014 ובשנת 2015 סיים במקום ה-12 וה-8 בהתאמה.

באליפות אירופה 2015, סיים במקום ה 10. בהמשך, בשנת 2015, השתתף בתחרויות בינלאומיות רבות וזכה במדליות שונות: בפילדלפיה ובסולט לייק סיטי סיים במקום הראשון, בתחרות מסדרת צ'אלאנג' ברוסיה סיים שני.

בסדרת התחרויות ג'וניור גרנד פרי בקולורדו ספרינגס בארה"ב ולוגרונו בספרד סיים במקום השני.

לאור הישגיו העפיל לאירוע גמר ג'וניור גרנד פרי  בברצלונה ספרד וסיים את התחרות במקום החמישי.

בשנת 2016, באליפות אירופה לבוגרים סיים במקום השביעי וכעת זכה בהונגריה מקום הראשון - אלוף העולם לנוער בהחלקה אומנותית על הקרח.